Jesteś tutaj:

Dzień: 2022-12-08

Błyskotliwa, z poczuciem humoru, uśmiechnięta i wrażliwa – Ina Nacht oczarowała w piątkowe popołudnie 9 grudnia uczestników spotkania w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku. Wciąż zastanawiamy się, gdzie ukryła tą ciemną stronę swojej osobowości, która pomaga pisać mroczne thrillery.

Ina Nacht, czyli pisząca pod tym pseudonimem Ilona Gniadek-Czaińska, autorka  bloga marudazewsi.pl., jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego a z zawodu i zamiłowania psycholożką. Miłośniczka psów i wędrówek zamieszkała w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Przeprowadziła się tu w poszukiwaniu spokoju i harmonii, ale odnalazła również inspirację do swoich książek.                                   

Autorka opowiadała o swojej pracy pisarskiej, konstruowaniu postaci i fabule, która dla samej pisarki bywa często niespodzianką. Zasiadając do spisywania opowieści, nigdy nie wie, gdzie poprowadzi ją kolejna scena i jak zakończy się rozdział. „To przygoda, której mam nadzieję nigdy nie będę miała dosyć” – mówiła do zgromadzonych na spotkaniu czytelników Ina Nacht.

Andrzej Szczypiorski twierdzi, że „każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana”. Życzymy, aby czytelnicy nie wypuszczali z rąk książek Iny Nacht i z niecierpliwością oczekiwali nowych tytułów. Być może wieczorny spacer autorki po mroźnym Mościsku zachęci ją do umieszczenia naszej miejscowości w swojej kolejnej książce?

Do góry